Rozpoczynamy realizację kolejnego projektu!

“Eco Volunteers”- to następny z kolei projekt realizowany przez Fundację “Qdowa”. To program realizowany w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) i sfinansowany z programu Erasmus+. Jego głównym założeniem jest zaangażowanie wolontariuszy z państw europejskich w lokalne działania edukacyjne i ekologiczne i pokazanie tym samym globalnego charakteru wyzwań stojących przed nami w zakresie ekologii. Do projektu zaprosiliśmy organizacje z 5 państw europejskich, których celem jest edukacja młodzieży i wyczulanie ich na kwestie środowiska i dbania o niego. Dzięki temu partnerstwu w dniach 25 września – 11 października będziemy gościć 10 wolontariuszy z Litwy, Chorwacji, Bułgarii, Macedonii i Hiszpanii, którzy będą mieli okazję do poznania naszych sposobów dbania o środowisko, jak i do opowiedzenia o rozwiązaniach i problemach z jakimi się spotkali w innych miejscach.

logo-erasmus-plus

Ponieważ projekt ściśle wiąże się tematyką z już trwającym “Rusz w Stołowe” i łączy się z nim w kilku działaniach, wolontariusze wezmą także udział w organizowaniu akcji “Góry są w porządku”.

Już 29 września spotkamy się w okolicach Karłowa w ramach tej akcji. Liczymy, że weźmie w niej udział nawet 300 uczniów szkół z miast sąsiadujących z Parkiem Narodowym Gór Stołowych. Uprzątną 10 najpopularniejszych szlaków naszych gór jednocześnie ciesząc się urokami szlaków, którymi będą zmierzać do mety. Na uczestników będą czekać Eko-miasteczko, wspólne ognisko i mnóstwo dobrej energii.

Więcej o naszych partnerach tworzących z nami ten projekt przeczytacie TUTAJ.