Witamy na stronie Fundacji Rozwoju Inicjatyw Lokalnych „Qdowa”

Jesteśmy Fundacją, której głównym celem jest wspieranie oddolnych pomysłów i pomoc w ich realizacji. Jesteśmy platformą współpracy, zdobywania i wymiany doświadczeń, przekuwania planów i wizji w rzeczywistość. Skupiamy się na edukacji (proobywatelskiej i globalnej) od przedszkolaków do seniorów, wspieraniu lokalnych liderów i ich inicjatyw oraz działaniom zapobiegającym społecznym wykluczeniom. Charakteryzuje nas otwartość, pomysłowość, aktywność – staramy się słuchać i raczej zadawać pytania niż samemu wymyślać i tworzyć – wierzymy bowiem, że ludzie wiedzą jak sobie pomóc, często wystarczy ich wysłuchać. Zapraszamy do współpracy z nami!

Siłą Fundacji są członkowie i założyciele – pedagodzy, architekci ,pracownicy opieki społecznej, prawnicy, osoby zajmujące się pomocą rozwojową.

Fundacja Rozwoju Inicjatyw Lokalnych „Qdowa” powstała w Kudowie w 2014r. dzięki inicjatywie grupy osób zaangażowanych w sferze społecznej.

Pracujemy przede wszystkim w Polsce – głównie w woj dolnośląskim i łódzkim, ale także w projektach regionalnych i poza granicami Europy.

Ania Chełmińska
Ania Chełmińska

założycielka i prezeska zarządu Fundacji. Z wykształcenia prawnik, zaangażowana w ruch ochrony praw człowieka. Przez ponad 10 lat żyła i pracowała z uchodźcami i w sferze pomocy rozwojowej : na Kaukazie: Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie oraz wschodniej Europie – na Białorusi. W Fundacji odpowiada za projekty edukacji globalnej, wolontariat i projekty aktywizacji obywatelskiej.
Wolontariusze
Wolontariusze

Fundacja Qdowa nie mogłaby istnieć bez młodzieży zaangażowanej w działania wolontariackie na rzecz innych. Wolontariusze pochodzą z Kudowy Zdroju, Dusznik Zdroju i Szczytnej i są zespołem uczestniczącym w niekończących się akcjach, imprezach, zbiórkach.
Pavel Pinkava
Pavel Pinkava

Czech, zaangażowany w działania Fundacji, zwłaszcza w projektach współpracy przygranicznej (polsko-czeskiej). Z wykształcenia ekonom, pracował wiele lat w dyplomacji Unii Europejskiej oraz projektach pomocy rozwojowej na Kaukazie i w Afryce.  
Szczepan Smoleński
Szczepan Smoleński

koordynator projektów i człowiek od wszystkiego. Wykształcony pod kątem nauk społecznych i mediów, w Fundacji odpowiada zatem także za promocję i współpracę z mediami. Miłośnik gór, rajdów, muzyki, i jeszcze kilku(nastu) innych rzeczy. Z Kudową związany niemal od urodzenia.
Agata Szaflik
Agata Szaflik

architektka z powołania i zamiłowania, kierownik projektów, koordynator dużych inwestycji budowlanych . Członkini zarządu Fundacji, pracuje z dziećmi w ramach Pracowni u Małego Architekta prowadząc warsztaty urbanistyczno-architektoniczne.  
Zbyszek Kuśmierek
Zbyszek Kuśmierek

z wykształcenia inżynier telekomunikacji, zawodowo - kierownik projektów i analityk w branży IT. Od wielu lat instruktor w Związku Harcerstwa Polskiego. W Fundacji jest członkiem zarządu oraz wspiera działania IT.
Damian Wojtkiewicz
Damian Wojtkiewicz

Ciekawy świata i ludzi, wieczny optymista. Pasjonat gór, wspinaczki i turystyki. W Fundacji współtworzy programy z młodzieżą i odpowiada za projekty ekologiczne i turystyczne. Kudowa jest go pełna: aktywnie uczestniczy w tworzeniu życia kulturalnego w mieście, prowadzi Kudowski Klub Wędrowców, Kudowskie Serca i wspomaga tysiące innych inicjatyw.
Anna Duch
Anna Duch

Miłośniczka fotografii,wycieczek górskich i rękodzieła artystycznego,które również sama tworzy.Aktywnie działa w Klubie Honorowych Dawców Krwi.W Fundacji prowadzi warsztaty rękodzielnicze,współtworzy programy młodzieżowe i projekty spotkań kultur czeskiej i polskiej.Kudowa zna ją z warsztatów plastycznych dla dzieci w KCKiS.