Kolejna odsłona czesko – polskiego projektu “Przekraczać granice z kulturą”
sfinansowanego z programu Erasmus+,  poświęconego lepszemu zrozumieniu naszych zwyczajów, historii i kultury. Tym razem jednak warsztaty nie były jedynie stacjonarne. 18 marca stał pod znakiem wycieczki do Zamku Książ koło Wałbrzycha.

Zamek Książ

 

Na przekór mało wycieczkowej pogodzie, nasz wyjazd był bardzo udany! Wnętrza zamku jak i jego okolice zrobiły na wszystkich uczestnikach czesko – polskiego projektu bardzo duże wrażenie. Napędzeni pięknem i atmosferą tego miejsca postanowiliśmy zobaczyć, jak wyglądają zakątki w pobliżu tego miejsca.

 

 

Koło Zamku KsiążI pomimo niepogody nikt nie żałował, ponieważ Zamek Książ to nie tylko przepiękna architektura samej budowli i terenów przyległych. To także szlaki wiodące lasami otaczającymi cały kompleks ze wszystkich stron. Zdążyliśmy przejść jedynie kilka kilometrów, ale to wystarczyło, by teraz na myśl o
tym miejscu serca wszystkich uczestników biły nieco szybciej. I jedno jest pewne – jeszcze tu kiedyś wrócimy na dłużej, ponieważ to nie był jedyny punkt weekendu…

 

 

 

Baranek handmadeKolejnego dnia w majestatycznej nachodzkiej siedzibie organizacji Decko odbyły się warsztaty ręcznego wykonywania ozdób wielkanocnych pod okiem Anny Duch. Nie zabrakło przy tym czasu do dyskusji o naszych mniej lub bardziej tożsamych tradycjach wielkanocnych.

Warsztaty rękodzieła