Akcja ekologiczna “Góry są w porządku 2016”

Szczegóły projektu

Kategoria :

Opis projektu

To już kolejna, druga edycja programu zapoczątkowanego przez Urząd Marszałkowski
Województwa Dolnośląskiego,w którym Park Narodowy Gór Stołowych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Inicjatyw Lokalnych “Qdowa” brały udział w roku ubiegłym.

Głównym celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie uczniów na kwestie ochrony najbliższego im środowiska, czyli fauny i flory Gór Stołowych, uświadomienie młodym ludziom, że dbanie o środowisko to nie tylko duże akcje zbiórek publicznych nagłaśnianych przez media, to nie tylko działalność takich organizacji jak Greenpeace czy WWF, lecz również działalność parków narodowych, która zostanie przybliżona uczestnikom na przykładzie działalności Parku Narodowego Gór Stołowych.

Specjalni goście przeprowadzą wykłady między innymi na temat zachowania każdego z nas w trakcie wycieczek krajoznawczych, powstrzymywaniu się od nadmiernego hałasowania oraz o wielu innych drobnych aspektach, które składając się w całość świadczą o poziomie naszej kultury przyrodniczej i ekologicznej.

Jest to również idealna okazja do pokazania i promowania walorów przyrodniczych województwa dolnośląskiego w postaci tak wyjątkowego miejsca, pod kątem turystycznym jak i przyrodniczym, jakim są Góry Stołowe.

W ramach projektu zaplanowana została organizacja Rajdu Gwieździstego, który odbędzie się pierwszego dnia akcji, tj. w piątek 23 września. W akcji uczestniczyć będzie młodzież szkolna w wieku 13-16 lat z gimnazjów z Kudowy Zdroju, Dusznikach Zdroju  oraz Szczytnej, harcerze, wolontariusze, organizatorzy oraz okoliczni mieszkańcy, którzy zostaną wyposażeni w specjalne rękawice, worki oraz niezbędny sprzęt bezpieczeństwa.

Szczegółowy plan akcji znajdą Państwo na plakacie!

gory-sa-w-porzadku_plakat