„Crossing borders with culture – Przekraczać granice z Kulturą”

Szczegóły projektu

Kategoria :

Opis projektu

Jest to kolejny z programów, dzięki którym po naszej stronie granicylepiej poznajemy kulturę czeską, natomiast nasi sąsiedzi kulturę polską.

Program przygotowany jest dla osób pracujących z młodzieżą. Będzie stanowił bazę do odkrywania kolejnych wspólnych dla Polaków i Czechów zwyczajów i ich pielęgnowaniu, uchraniając je tym samym od zapomnienia. Różnorodne warsztaty oraz poruszane tematy to dodatkowa inspiracja dla ich uczestników i wierzymy, że zaowocują wieloma spostrzeżeniami, którymi będziemy mogli się z Wami podzielić. Wiedza nabyta przez liderów w trakcie warsztatów będzie przekazywana i rozwijana przez młodzież, z którą pracują.góry

Pomimo bliskiego sąsiedztwa, wciąż nie wiemy o sobie tyle ile powinniśmy, więc jako punkt wyjścia obieramy tym razem zwyczaje związane z tak ważnymi dla naszych kultur Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.

W ramach projektu zaplanowano dwa seminaria dla liderów młodzieży. Pierwsze odbędzie się już w dniach 25-27 listopada 2016. Drugie seminarium planowane jest na marzec 2017 roku.