Zakończyliśmy projekt “Eco-volunteers”

Szczegóły projektu

Kategoria :

Opis projektu

Po raz pierwszy wystąpiliśmy w roli organizacji goszczącej wolontariuszyw ramach krótkoterminowego Wolontariatu Europejskiego będącego częścią programu Erasmus+.

Lorena, Carla, Cristina, Amir, Ariton, Martina, Beatričė, Viktorija i Nevena wykonali kawał dobrej roboty!

Wycieczka rowerowa do Nachodu Wycieczka na Błędne Skały

Przeprowadzili cykl warsztatów ekologicznych  w szkołach w Kudowie, Dusznikach, Lewinie, Szczytnej oraz Radkowie, uczestniczyli w spotkaniach m.in. z panią v-ce burmistrz Kudowy-Zdrój Edytą Bubińską czy burmistrzem Dusznik-Zdrój Piotrem Lewandowskim.

Warsztaty w ZSP w Lewinie Kłodzkim im. Na Bursztynowym SzlakuWarsztaty w szkole w RadkowieWarsztaty w Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kudowie-ZdrojuWizyta w siedzibie Parku Narodowego Gór Stołowych

W trakcie dwutygodniowego pobytu w Karłowie znaleźli również czas na zwiedzenie niektórych szlaków i atrakcji Gór Stołowych – nie tylko w celach czysto turystycznych, ponieważ obserwacje poczynione w trakcie tych wycieczek były również ważną częścią pracy nad rozwojem propozycji, które według naszych gości mogłyby poprawić problemy w kwestii ochrony przyrody, które sami zdiagnozowali. Wkrótce podzielimy się z Wami wynikami ich pracy.

Segregujemy Na trasie po Szczelińcu Wielkim NA trasie do Błednych Skał

Bardzo cieszy nas fakt, że udanie połączyli siły z wolontariuszami Fundacji “Qdowa”! Oprócz świetnej współpracy w trakcie całych dwóch tygodni, przede wszystkim wykazali się super zgraniem w trakcie akcji “Góry są w porządku 2017” będącej w tym roku częścią projektu “Rusz w Stołowe” realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i przy fantastycznej współpracy z Parkiem Narodowym Gór Stołowych. Wzięło w niej udział blisko 250 uczniów ze szkół, w których wraz z naszymi gośćmi przeprowadziliśmy wcześniej eko-warsztaty.

Góry są w porządku ;) W trakcie akcji Góry są w porządku 2017 Z opiekunem Parku Zdrojowego w Kudowie

Tym czasem wszyscy nasi wolontariusze powrócili szczęśliwie autobusami, pociągami i samolotami w swoje strony i już za nimi tęsknimy :)

W drodze do Nachodu Powrót z Radkowa do Karłowa