Wakacje wakacjami, ale Fundacja Rozwoju Inicjatyw Lokalnych „Qdowa” nie próżnuje!
Po udanym projekcie “Face to face: live libraries in youth education” (“Twarzą w twarz: żywe biblioteki w edukacji młodzieży”), w ramach którego gościliśmy w marcu bieżącego roku gości z 8 krajów europejskich, przyszedł czas na kolejne projekty międzynarodowe.
W sobotę 21 lipca 5 osób z naszej Fundacji wylądowała na tygodniowej wymianie młodzieżowej w słonecznej Chorwacji. Gospodarzem jest organizacja Eko centar Latinovac, która jest naszym stałym partnerem i z którą organizowaliśmy już kilka projektów z programu Erasmus+. Głównymi tematami wymiany w Chorwacji będą m.in.: ekologia, zrównoważony rozwój, sposoby ochrony środowiska, permakultura i zdrowy styl życia, a ponieważ w działaniach bierze udział łącznie 30 uczestników z 6 krajów ważna będzie także integracja europejska oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń.
Ciekawostką jest, że wszyscy uczestnicy będą w trakcie wymiany na diecie wegetariańskiej… co dla niektórych może być małym wyzwaniem 
Trzymamy kciuki za naszą drużynę i liczymy na to, że wrócą z głowami pełnymi pomysłów i inspiracji, którymi dzielić się będą z innymi. Zdamy relację z ich wyprawy! 

We wrześniu natomiast to nasza Fundacja stanie się ponownie gospodarzem i realizować będziemy
wraz z Parkiem Narodowym Gór Stołowych projekt krótkoterminowego wolontariatu pn. „Ecovolunteers 2” (Eko-wolontariusze 2”). Zaprosimy do nas wolontariuszy z 6 krajów, którzy jak w
ubiegłym roku pomogą nam m.in. w przeprowadzeniu serii warsztatów ekologicznych w szkołach
oraz w organizacji corocznej akcji „Góry są w porządku”, która już na stałe wpisała się do naszego
kalendarza imprez . Zeszłoroczny sukces i zadowolenie uczniów, do których wtedy dotarliśmy,
pokazały nam, że warto korzystać z projektów międzynarodowych by podnieść atrakcyjność i
wartość edukacyjną działań o wymiarze lokalnym, dlatego też i w tym roku liczymy na to samo. Więcej informacji już wkrótce.