W tym roku ponownie jako Fundacja Qdowa wzięliśmy udział w akcji “Szlachetna Paczka” i zbieraliśmy rzeczy dla rodziny: pani Kornelii, pana Sebastiana i małego Marcinka oraz dla starszego pana Mariana. Początkowo obawialiśmy się, że nie uda nam się pomóc dwóm wybranych odbiorcom paczek, tym bardziej, że mieliśmy niewiele czasu na zbiórkę. Jednak szybko przekonaliśmy się, że ludzie w Kudowie i okolicach mają naprawdę wielkie serca i rzeczy w wyznaczonych punktach przybywało z dnia na dzień. Również zbiórka pieniędzy na węgiel dla pana Mariana przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, bo uzbieraliśmy nie na jedną tonę, jaka była wskazana w potrzebach, lecz aż na dwie tony węgla! Będziemy teraz spokojni, że pan Marian będzie miał cieplutko w zimie :)

Chciałbym gorąco podziękować osobom, które przynosiły potrzebne rzeczy do: Drogerii Waldi (drogeria-waldi.pl), Kudowskie Centrum Kultury i SportuSalon Urody Judithe, sklepu “U Teresy” oraz ich właścicielom za wsparcie. W akcję włączyły się także szkoły i ich uczniowie: Zespół Szkół Społecznych w Kudowie-Zdroju im. Stanisława Moniuszki oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 Kudowa Zdrój – Czermna. Podziękowania również dla pracowników Parku Narodowego Gór Stołowych, którzy bardzo pomogli w zbiórce.

Oczywiście to wszystko nie mogłoby się odbyć w taki sposób bez wsparcia naszych wolontariuszy, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i dzielnie reklamowali akcję, zbierali rzeczy, pakowali i pomagali w przewiezieniu rzeczy.

WSZYSTKIM WAM DZIĘKUJEMY 

“SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.”


DSC_2727 DSC_2724 DSC_2721 DSC_2720 DSC_2718 DSC_2717 DSC_2716 DSC_2715 DSC_2710 DSC_2706 DSC_2704 DSC_2701 DSC_2700 DSC_2699 DSC_2698 DSC_2697 DSC_2683