Kategorie
Ogród Sklep Ogrodniczy

Sklep ogrodniczy

Sprawdzony i dobrze zaopatrzony sklep ogrodniczy to przyjaciel każdego miłośnika roślin ozdobnych i użytkowych. Warto mieć takie miejsce, gdzie znajdziemy ulubione nasiona, sadzonki oraz wszelkie akcesoria przydatne w ogrodzie.

Asortyment sklepów ogrodniczych

Gdy odwiedzimy duże centrum ogrodnicze albo sieciowy sklep z działem ogrodniczym szybko przekonamy się, że współczesny asortyment jest ogromny. W takich sklepach znajdziemy liczne gotowe akcesoria ogrodnicze, które jeszcze do niedawna każdy ogrodnik organizował sobie we własnym zakresie. Dzisiaj nie trzeba już tracić czasu na samodzielne przygotowywanie etykiet do zasiewu czy szukanie pojemników na rozsady, bo wszystkie te produkty można kupić gotowe, za niewielkie pieniądze. W sklepach ogrodniczych znajdziemy przede wszystkim nasiona, cebulki, sadzonki, doniczki, podłoża i narzędzia ogrodnicze.

Planowanie zakupów ogrodniczych

Zakupy ogrodnicze podobnie jak każde inne warto robić z listą. Dotyczy to zwłaszcza zakupu nasion warzyw. Przede wszystkim trzeba uwzględnić kalendarz wysiewów, aby móc nabyć odpowiednie nasiona na czas. Obecnie w sklepach ogrodniczych możemy spotkać po 10 a nawet 20 odmian jednego warzywa. Dotyczy to chociażby marchwi czy rzodkiewki. Powinniśmy, więc wcześniej przemyśleć, czy potrzebujemy odmianę wczesną czy późną a może wolimy wziąć kilka by wydłużyć sobie sezon na dane warzywo. Na początku sezonu zwykle robimy większe zakupy, dlatego warto wybrać się na nie samochodem. Trzeba pamiętać, że takie zakupy mogą być ciężkie zwłaszcza wtedy, gdy pragniemy nabyć ziemię, kompost czy korę do ściółkowania. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy na miejsce zakupów wybieramy internetowy sklep ogrodniczy, bo wtedy możemy liczyć na szybką dostawę bezpośrednio do domu.

Jakie jeszcze przydatne artykuły kupimy w sklepie ogrodniczym?

Internetowy sklep ogrodniczy to najlepsze miejsce do tego, aby nabyć dobrej jakości narzędzia takie jak szpadle, widły, motyczki, grabie czy łopatki. Kupimy tutaj także mocne i trwałe rękawice do pracy. Warto też odwiedzić dział z agrowłókninami, które są obecnie szeroko stosowane. Klienci mogą wybierać spośród kilku kolorów i grubości. Agrowłókniny sprzedawane są na metry lub w gotowych opakowaniach. Sklep ogrodniczy to także dobre miejsce do tego, aby nabyć nawozy, odżywki i środki ochrony roślin. Ponadto dzięki bogatemu asortymentowi można zadbać o estetyczną część ogrodu i zakupić ładne i praktyczne doniczki. Ich wybór jest dzisiaj naprawdę duży. Znajdziemy typowe doniczki balkonowe wykonane z plastiku, ale też duże donice gliniane, wiklinowe oraz ozdobne skrzynie.